czwartek, 17 lipca 2014

Trpanj

Trpanj to miejscowość znajdująca się na półwyspie Pljeszac. Ostatnie 10 dni spędziłam zwiedzając tą niewielką wioskę. Chcąc dostać się do innej miejscowości musimy przepłynąć promem lub przejechać 10 km.
Początkowo byłam rozczarowana. Jak to wieś ? 3 budki z pamiątkami, 4 restauracje, 3 sklepy spożywcze i nic więcej ?
Kiedy zaczęłam odkrywać uroki Trpanj zakochałam się. Najbardziej zaciekawiło mnie budownictwo. Domki budowane z kamienia, wąskie uliczki. Właśnie tak wyobrażałam sobie chorwackie miejscowości. Widoki gór i morza stają mi przed oczami cały czas. Jest to niesamowity widok.

Dzień zaczynałam od plażowania, naprzeciwko mojego hotelu była plaża żwirkowa, w innych rejonach kamienista z podestami do opalania. Woda jest krystalicznie czysta, a plaże są bardzo czyste. Jeżowców w Trpanju nie spotkałam. Udało mi się je dopiero zobaczyć na Korculi. A popołudniu wybierałam się na długi spacer i zwiedzałam.
W Trpanju znajduję się pięć kościołów. Udało mi się odnaleźć wszystkie pięć. Z ostatniego możemy podziwiać panoramę Chorwacji.
Ciekawą atrakcją są lecznicze bagna. Trudno było je znaleźć, gdyż wyglądają jak zwykła woda, ale faktycznie na skórze osadza się osad.
W Trpanju znajduję się promenada dzięki,której możemy zwiedzić całą okolicę i podziwiać piękno Chorwacji.
Dla rowerzystów przygotowana jest 25 kilometrowa trasa rowerowa.
Dla dzieci jest plac zabaw, boisko do piłki nożnej.
Mieszkańcy wioski są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów. Możemy się z nimi spokojnie dogadać w języku polskim, bo angielskiego nie znają. Trpanj odwiedza mnóstwo Polaków, na ulicach możemy częściej usłyszeć polski język niż chorwacki.
Miejscowość jest najczęściej odwiedzana przez rodziny i osoby starsze.
3 komentarze:

  1. Piękne widoczki :) pokąpałabym się w tym morzu :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam Chorwację, byłam we wrześniu i z chęcią pojechałabym jeszcze :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Śmieszna nazwa miejscowości ;) Pięknie tam !

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Jeżeli będziesz mieć ochotę mnie poobserwować na pewno się odwdzięczę.