środa, 28 maja 2014

Bułgaria - czy warto?

Sezon wakacyjny już za niedługo się rozpocznie.Większość z Was już na pewno ma wybrany cel podróży. Dla tych, którzy jeszcze się wahają chciałabym przedstawić kraj, w którym byłam w zeszłym roku.
Pierwsze wakacje zagranicą, pierwszy lot samolotem i co wybrać ? Zastanawialiśmy się nad Grecją i Bułgarią. Ostatecznie z ogromnej ilości ofert wybraliśmy Bułgarię i hotel Diamond. W związku z doświadczeniami z roku 2012 kiedy mnóstwo biur podróży zbankrutowało. Wybrałam biuro podróży polecane przez znajomych - Neckermann. Tygodniowe wakacje w hotelu czterogwiazdkowym z opcją all inclusive kosztowała nas 2111 od osoby. Wybraliśmy miejscowość Słoneczny Brzeg.
Wylot z Katowic o 16, w hotelu byliśmy po godzinie 21. Oczywiście tego dnia jedzenie już się nam nie należało, bo już było parę minut po 21. Obsługa hotelu bardzo miła, wszyscy życzliwi, uśmiechnięci. Hotel wyglądał schludnie, czysto. Pokoje o niskim standardzie, łóżka złączone zesobą, miniaturowy telewizor z kanałem tvp polonia. Widok z balkonu na dach hotelu.
Jedzenie  bardzo dobre, przepyszne pieczywo. Słodkie owoce, genialne ciasteczka. Każdy znalazł dl siebie coś dobrego.
Plaża - to było dla mnie największe rozczarowanie. W morzu pełno glonów, na plaży mnóstwo niedopałków papierosów. Moje nogi po każdym wyjściu na plażę wyglądały coraz gorzej. Były całe w czerwonych swędzących kropkach. Wygoiły się dopiero po powrocie do Polski. Wszędzie porozstawiane leżaki z parasolami. Jeden leżak 7 lv, jeden parasol 7 lv, czyli za zestaw dla dwóch osób ok 42 zł za dzień. Leżaki były nawet w miejscach gdzie to morze wyglądało tragicznie. Codziennie leżaków było coraz więcej. Ja nie miałam ochoty płacić, więc na plażę codziennie chodziłam 3 km. Tam morze było czyste i nie było leżaków.
Zauważyłam ogromne rozwarstwienie społeczeństwa. Byli tam ludzie bardzo biedni, ale też tacy, którzy mieli takie samochody, o których ja mogę sobie tylko pomarzyć.
Co warto przywieźć z Bułgarii? Na pewno kosmetyki różane. Są bardzo dobre jakościowo i tanie. Wina - ogromny wybór i bardzo dobre.
W Bułgarii kwitnie także handel podróbkami. Na co drugim straganie znajdują się perfumy, zegarki i torebki.
Podsumowuję tak jak pewny Polak w Bułgarii ,, Jeżeli kiedyś wybiorę się do Bułgarii, w co wątpię, wybiorę hotel przy plaży".
 W tym roku wyjeżdżam autobusem do Chorwacji. Mam nadzieję, że będzie cudownie.
A Wy gdzie wybieracie się w tym roku ?

4 komentarze:

  1. No faktycznie średnia ta plaża...Ja w tym roku to już chyba nigdzie, ale może za rok:)

    OdpowiedzUsuń
  2. ojoj plaża faktycznie fatalna! Też bym była rozczarowana. Nie byłam ani w Bułgarii, ani w Grecji :) Ja ostatnio wróciłam z wakacji, więc pewnie już nigdzie nie pojadę w tym roku, a szkoda :P hehe

    OdpowiedzUsuń
  3. Plaża jak nad Bałtykiem. Byłabym rozczarowana takim widokiem i to bardzo. Zdecydowanie bardziej niż morze kocham góry i tam zamierzam spędzić urlop ;)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Jeżeli będziesz mieć ochotę mnie poobserwować na pewno się odwdzięczę.