środa, 10 września 2014

Blog. Pisz, Kreuj, Zarabiaj.

Prowadzenie bloga stało się moją pasją i nieodłączoną częścią mojego życia. Chcąc bardziej poznać sekrety blogosfery i najpopularniejszych blogerów, postanowiłam zakupić książkę Tomka Tomczyka.
W blogosferze szerzej znany jest jako Kominek, autor jednego z najpopularniejszych blogów. Książka Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj jest drugą pozycją autora. Pierwsza część to Bloger.
Książka podzielona jest na kilka części : mentalność, kreacja w social mediach, współpraca z mediami, współpraca z blogerem, flybook.
Autor opowiada o tym jakie cechy powinien mieć bloger, żeby się wybić w gąszczu miliona innych blogów.  Ile osób miesięcznie powinno odwiedzać nasz blog, żeby móc zacząć na nim zarabiać. W książce znajdują się porady jakich błędów nie popełniać przy zawieraniu współpracy z firmami.
Choć ja nie myślę o moim blogu jako o przyszłym miejscu mojej pracy, w którym będę zarabiać pieniądze, to lektura i tak pomogła mi zrozumieć wiele aspektów blogowania.
Kominek uświadamia nam, że blogowanie to też praca, za którą należy nam się zapłata. Jeżeli potrafimy się wypromować, jesteśmy charyzmatyczni i mamy o czym pisać, możemy na blogu zarabiać bardzo dużo.
Autor zwraca również naszą uwagę na ciemne strony blogowania. Kiedy firmy zaczynają wykorzystywać blogerów i grożą im sądami. Tomczyk opowiada o aferach jakie miały miejsce blogosferze, co niezmiernie wciąga czytelnika.
Dzięki lekturze tej książki zrozumiałam jakie błędy popełniałam do tej pory i co muszą zmienić w swoim blogowaniu. Kominek zyskał dzięki tej książce nową czytelniczkę. Swoją drogą bardzo ciekawie pisze.

5 komentarzy:

 1. nie czytałam jej nigdy

  __________________
  a u mnie?
  do rozdania jedna z pięciu pięknych sukienek

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej książce :) Ale ta wzmianka o straszeniu blogerów sądem mnie zaciekawiła i może sama kupię tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przymierzam się do tej książki, tym bardziej, że lubię Kominka i od jakiegoś czasu go czytam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. z pierwszą miałam już kontakt, teraz czas na drugą :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Jeżeli będziesz mieć ochotę mnie poobserwować na pewno się odwdzięczę.