wtorek, 16 września 2014

W pogoni za torebką

Mam ostatnio szczęście trafiać na same dobre książki. Podobnie było z tą.


W pogoni za torebką opowiada historię Michaela, który postanawia rzucić pracę i wyprowadzić się ze Stanów Zjednoczonych do Barcelony. Początkowo ma pracować u znajomego, ale z planów nic nie wychodzi i zaczyna sprzedawać swoje rzeczy na ebayu. 
Dzięki Grace, jednej z klientek, odkrywa genialny sposób na biznes. Zaczyna sprzedawać apaszki Hermesa. Zdobywa coraz rzadsze okazy, a klientki wszystkie wykupuje. Z czasem zaczyna go nudzić sprzedaż samych apaszek i poszerza swój asortyment. W ten sposób zdobywa nową klientkę, która prosi go o zdobycie birkinki. Torebka jest nie do zdobycia, klienci są zapisywani na specjalnych listach, a czas oczekiwania to minimum dwa lata.

Michel próbuje zdobyć torebkę w kilkunastu salonach Hermesa, ale wydaje się, że jest to niemożliwe. Podczas jednej ze swoich podróży przy zakupie ogromnej ilości towaru napomina o chęci kupna birkinki. Ku zaskoczeniu Michaela sprzedawca zaprasza go na zaplecze i z ogromną ostrożnością wyciąga z pudełka torebkę. Mężczyzna odkrył sekret i od tej pory stał się sprzedawcą słynnych torebek. Podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu nowych torebek. Mieszka w najdroższych hotelach, jada w najlepszych restauracjach i ubiera się u najlepszych projektantów. Jego klientkami są zamożne kobiety, głównie celebrytki. Jednak nic nie trwa wiecznie. Sekret kupna torebek zostaje zdemaskowany przez jeden ze sklepów.  
Książka posiada także wątek kryminalny. Jedna z torebek zostaje porwana przez fałszywego pośrednika. 
Ceny birkinki to 8 tysięcy dolarów do 25 tysięcy dolarów.
Świetna humorystyczna opowieść o birkince, torebce, którą ciężko zdobyć. Jest obiektem pożądania na całym świecie. Wszystkie zamożne kobiety pragną ją mieć w swojej kolekcji.Książka w zabawny sposób opowiada o snobizmie i ludzkiej chęci posiadania. Polecam miłośniczkom mody i torebek.
Cena katalogowa : 32,90 zł

 

4 komentarze:

 1. Ciekawa propozycja, może akurat ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oooo ja kocham torebki więc to pozycja w sam raz dla mnie :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Temat banalny, nie wiem czy by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi raczej nie spodobała by się taka pozycja.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Jeżeli będziesz mieć ochotę mnie poobserwować na pewno się odwdzięczę.