środa, 24 września 2014

Zezia i Giler

Dawno mnie tutaj nie było. Mnóstwo problemów, spraw do załatwienia sprawiły, że nie miałam już chęci do pisania czegokolwiek. Dzisiaj wracam z nietypową recenzją. Chcę opowiedzieć o książce, którą niedawno przeczytałam. 
Jest to opowieść dla dzieci napisana przez znaną piosenkarkę Agnieszkę Chylińską.Opowiada o rodzinie Zezików. Zuzi, nazywanej przez swojego brata Zezią, o jej bracie nazywanym Gilerem. Chylińska w bardzo ciekawy sposób opowiada historię ośmioletniej dziewczynki, która na wszystko ma jakiś sposób. Jak ze sprzątania zrobić zabawę, jak w szybki i przyjemny sposób obrać ziemniaki. Porusza także tematy choroby. Brat Zezi jest dzieckiem, który nie rozwija się tak jak inne dzieci.


Język zawarty w książce jest bardzo prosty i zrozumiały dla dzieci. Narratorem w bajce jest Zezia, która w swój dziecięcy sposób opowiada o otaczającej ją rzeczywistości. Trudne słowa są wyjaśnione w prosty dla dzieci sposób.
Autorka książka wykazała się ogromną wyobraźnią i poczuciem humoru. Z wielką przyjemnością czytałam tą opowieść. Polecam ją zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy na pewno będą się dobrze bawić, czytając ją. 

4 komentarze:

 1. Ostatnio widziałam tę książkę w księgarni :) Aż sama bym z chęcią przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. oo z chęcią bym ją przeczytała :)
  chciałam Cię poinformować, że nominowałam Cię do Liebster Blog Award :) http://kasikowo89.blogspot.com/2014/09/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooooo to ta książka Agnieszki Chylińskiej :D podobno jest dobra :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Chylińską zawsze uwielbiałam i może najwyższy czas w końcu przeczytać tą książkę :). Szkoda że mój synek jest jeszcze za mały na tego typu lektury...ale może ja sie skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Jeżeli będziesz mieć ochotę mnie poobserwować na pewno się odwdzięczę.